top of page

BIORIN Professional Hair Products have been developed,  making the most of the benefits of bio-technology and the science of nature. Offering solutions for all hair types, BIORIN’s mission is simple; enhancing hair ’s natural beauty. The biotechnological constituents obtained in more traditional manners before, now in the day play an important role in hair cosmetics in regards to resistance and efficiency they provide. Hence, the synergy created with highly impactful integral complexes in BIORIN products, result in increased care, effective damage repair and desired healthy, shiny and voluminous hair.

 

BIORIN Professional Hair Care line focuses on professional hair products that guarantee impeccable results. Every formula portrays the perfect synthesis between nature and technology, tradition and novelty, and the active ingredients found in the products, grown in the Mediterranean, guarantee high-quality hair treatments and ultimate purity.

 

Apart from the modern and attractive packaging, the practical use of the products have been designed to demonstrate elegance, luxury and an eco-friendly approach.

BIORIN Profesyonel Saç Ürünleri biyoteknoloji ve doğa biliminin sunduğu yararlardan maksimum derecede faydalanarak geliştirilmiştir. Her saç tipi için çözümler sunan BIORIN’in misyonu basittir; saçın doğal güzelliğini ön plana çıkarmak. Geçmişte daha geleneksel yöntemler ile doğadan elde edilen biyoteknolojik içerikler, günümüzde saç kozmetiğinde dayanıklılık ve etkinlikleri nedeniyle büyük rol oynamaktadırlar. Böylece, BIORIN ürünlerinin içerdiği bu fazlasıyla etkili bütünleyici biyoteknolojik bileşenler mükemmel bakım, etkili onarım, her zaman arzu edilen sağlıklı, parlak ve hacimli görünümler sağlar.

BIORIN Profesyonel Saç Bakımı serisi kusursuz sonuçlar veren profesyonel saç ürünleri üzerine yoğunlaşmaktadır. Her formül doğa ve teknoloji, gelenek ve yenilik arasındaki sentezi ortaya koyar ve Akdeniz havzasından gelen doğal aktif içerikler yüksek kaliteli saç bakımı ve mükemmel saflığı garanti eder.

Ambalajlar modern ve çekici olmalarının yanı sıra, pratik kullanımlı, zarif, lüks ve ekolojik olmaları açısından özenle tasarlanmıştır.

ÜRÜNLERİMİZ / OUR PRODUCTS

bottom of page